ANASAYFA HAKKIMIZDA REFERANSLARIMIZ KULLANIM ALANLARI TANITIM İLETİŞİM SİPARİŞ FORMU

  UYGULAMALAR

 ATATÜRK KÖŞELERİ
 ŞEHİTLİK ANIT ABİDE
 KABİR RESİMLİ BAŞTAŞLARI
 GRANİT KALP MEZAR TAŞLARI
KABRİSTAN PORSELEN FOTOĞRAF
 ÖZEL PORTRELER
 LOGO YAZI MOTİF
 KLASİK SANAT
 MASA SEHPA
 MERDİVEN ZEMİN GÖBEK
 PARK BAHÇE ANIT ÇALIŞMALARI
 HAYVANLAR ALEMİ
 DÜĞÜN NİŞAN RESİMLERİ
 SİYASİLER
 HEDİYELİK
 DESEN DEKORASYON
 KABİR POLYESTER RESİM
 MEZAR TAŞI YAZILARI - ŞİİRLER
 CENNET GRANİT MERMER MEZAR
 ÇEŞME VE HAYRATLAR
 GRANİT ÖZELLİKLERİ
 MERMER ÖZELLİKLERİ

TÜRKİYE VE AVRUPA'NIN HER YERİNDEN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ!

 

MERMER ÖZELLİKLERİ

Mermerin başlıca tüketim alanları, inşaat sektörü güzel sanatlar alanı ve dekorasyondur.En geniş kullanım alanı ise inşaat sektörünü kapsamaktadır.Binaların iç ve dış kaplamaları, merdiven mermer basamakları, mermer denizlik, mermer sütunlar, mermer şömine, mermer mutfak tezgahı, mermer banyo tezgahları, mermer yer döşemeleri mermer atölyesi mermer fabrikası mermer işleri mermerci, mermerciler mermerler inşaat sektörünün önemli tüketim alanlarını oluşturur.İç dekorasyon malzemesi olarak da mermer tezgah, mermer masa, mermer sehpa çeşitli mobilyalarda kullanılır.
Afyon mermer, traverten, bej, limra, marmara mermeri, onyx, mermer hediyelik eşya ve el sanatları dalında ise vazo biblo avize şekerlik kül tablası heykel lavabo evye fıskiye direk sütun trabzan korkuluk duş teknesi küvet lamba saksı kurna şömine çeşme mermer suluk isimlik satranç takımı saat baba mermer süs eşyaları traverten heykel yapımı hamam kurna banyo masa isimliği limra bej süs eşyası vb. yapımında güzel renkli ve desenli mermerler kullanılmaktadır.Mezar taşlarında da önemli ölçüde mermer tüketilmektedir.
İç kaplamada kullanılacak mermerlerdeki en önemli özellik dekoratif görünüş sağlamasıdır.Bu amaçla beyaz ve güzel renkli olan her çeşit mermer iç mekanda kaplama olarak kullanılır.
Duvar, kolon ve kiriş kaplamaları için mermerler ve travertenler uygundur.Buna karşılık mermer çeşitleri merdivenlerde, basamaklarda ve döşemelerde aşınmaya karşı dayanıklı ve kristalleşme derecesi yüksek olan diyabaz ve sağlam kalkerler kullanılır.

GRANİT ÜZERİNE RESİM NASIL YAPILIR?

Granit üzerine resim çok ince işçiliğin uygulandığı bir resim işleme sanatıdır. Çok el emeği ve bilgi isteyen bu sanat granite şekil verirken, darbelerin çok dikkatlice ve bilinçle vurulması gerekir. Tek bir hatalı hamle bile kabul edilemez. Bu teknikle yapılan çalışmalar içerisinde granite resim mezar taşı resimli granit mezar taşları mermer mezar granit kabir baş taşı mermer kabirler granit mezarlar yapımı granit baştaşları imalatı mezar modelleri kabir çeşitleri fotoğrafı ve resimleri en önemli ve zoru ise portre çalışmalarıdır. Çünkü insan yüzünün tüm detay ve mimikleri sanatçının işçiliği ile anlam bulur.

granit atatürk köşeleri granit atatürk köşesi granit portre granite kişisel portreler resimli mezar başlığı mezar başlık granit dekorasyon tasarım granit logo granite yazı granit amblem granit sanat granit sanatsal çalışmalar granit sehpa granit masa granit banko granit tezgah granit göbek basamak mermer göbekler granit köşeler okul askeri park granit üzerine hayvan resmi granit düğün nişan resimleri granit hediyelik eşyalar granit şehitlik anıt abide

 

                                                                                    Copyright © www.graniteresim.com     Gizlilik Politikası| Kullanım Şartları    web tasarımı